OFERTA

Strona głównaRolety zewnętrzneSAR System antywłamaniowy

SAR System antywłamaniowy

Funkcjonalność

System rolet antywłamaniowych SAR to rozwiązanie opracowane z myślę o zapewnieniu użytkownikowi skutecznej ochrony przed włamaniem. Firma Aluprof jako pierwszy polski systemodawca zaprojektowała innowacyjny system rolet antywłamaniowych, który w wyniku specjalistycznych badań wykonanych w akredytowanym laboratorium badawczym zgodnie z normą PN-EN 1627:2011 otrzymał III klasę odporności na włamanie. Rozwiązanie to można stosować zarówno w budynkach nowopowstałych, jak i już istniejących.

Budowa

Konstrukcja poszczególnych elementów systemu antywłamaniowego wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, co gwarantuje trwałość i wytrzymałość produktu. Skuteczne zabezpieczenie gwarantują m.in wzmocniona konstrukcja prowadnic, która nie pozwala na odgięcie oraz wyciągnięcie profili roletowych oraz specjalne wzmocnienie w listwie dolnej, zapewniające dużą sztywność i stabilność pancerza. Dodatkowo odpowiednio mocna i wytrzymała konstrukcja kurtyny rolety zbudowana z profilu PE 55 zapobiega jej uszkodzeniu podczas uderzenia. Ponadto mechanizm zapadkowy zamontowany w dolnej części rolety zapobiega podniesieniu zamkniętej kurtyny, co gwarantuje skuteczne zabezpieczenie domu. Konstrukcja antywłamaniowa może być stosowana zarówno w systemach adaptacyjnych, jak i podtynkowych.

Komfort obsługi

Sterowanie roletami w zależności od potrzeb użytkowników może odbywać się: poprzez napęd elektryczny za pomocą nadajnika naściennego lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.

Walory użytkowe

Poza funkcją antywłamaniową, rolety zewnętrzne SAR mają za zadanie zapewnienie odpowiedniego środowiska wewnętrznego dla użytkowników budynku. W niesprzyjających warunkach atmosferycznych stanowią barierę, która skutecznie chroni okna przed deszczem, śniegiem czy wiatrem. Z kolei latem doskonale zabezpieczają przed nadmiernym nasłonecznieniem, jednocześnie ograniczając wykorzystanie urządzeń klimatyzacyjnych, a co za tym idzie kosztów eksploatacji budynków. Warto jednak pamiętać, że roleta w systemie antywłamaniowym z uwagi na swoją konstrukcję przeznaczenie nie ma możliwości integracji z moskitierą.

ZOBACZ TAKŻE
ZAPYTAJ O PRODUKT

Jesteś zainteresowany lub masz pytania dotyczące tego produktu ? Zadzwoń lub wyślij prośbę o wycenę.
Artur Zimoń – (+48) 694 588 355
mail: a.zimon@sigma.sanok.pl
Możesz także zostawić swój numer telefonu – Oddzwonimy.

STREFA AUTORYZOWANA

Zapraszamy do naszej strefy klienta. Niektóre produkty możesz wycenić sam, lub wysłać prośbę o wycenę już skonfigurowanego produktu.