Bramy przemysłowe

Bramy garażowe segmentowe przeznaczone są do użytku w garażach i pomieszczeniach prywatnych.

OfertaBramyBramy przemysłowe

Bramy przemysłowe

Informacje ogólne

Bramy segmentowe przemysłowe przeznaczone są do użytku w halach przemysłowych, magazynach, stacjach diagnostyki pojazdów itp. Wyposażone są w specjalny siłownik zasilany prądem trójfazowym dobierany zależnie od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Stosowane przez nas napędy MFZ oraz GFA Elektromaten zapewniają długi okres użytkowania oraz komfortową obsługę. Wymiary typowe pozwalają dobrać odpowiedni wymiar bramy, w dobrej cenie już na etapie planowania budowy określonego obiektu. Istnieje także możliwość wykonania bramy w wymiarze nie typowym, na indywidualne zamówienie klienta, pod istniejący już otwór. Stosowane na całym obwodzie bramy, a także pomiędzy panelami uszczelki zapewniają doskonałą izolację termiczną izolując wnętrze pomieszczenia od zewnętrznych warunków atmosferycznych.

Cechy bram przemysłowych

– zapewniają długą, stabilną, bezawaryjną pracę.
– w przypadku zastosowania przeszklenia w całej bramie naświetlamy wnętrze budynku – opcja istotna w przypadku np. myjni, salonów samochodowych itp
– bramy segmentowe zapewniają dobrą izolację cieplną oraz termiczną,
– możliwość doboru właściwego prowadzenia: łatwe dopasowanie do każdego pomieszczenia,
– w procesie produkcyjnym wykorzystujemy trwałe materiały : stal lub aluminium,
– istnieje możliwość łączenia ze sobą profili stalowych i aluminiowych,
– brama montowana jest za otworem : nieograniczone światło przejazdu,
– opcja montażu w pomieszczeniach o specjalnym przeznaczeniu. ( o podwyższonej wilgotności, w obiektach o dużej częstotliwości pracy bramy).
– zastosowane zabezpieczenia zapewniają bezpieczeństwo pracownikom wykonującym swoje obowiązki: zabezpieczenia gwarantują , że brama nie opadnie gwałtownie w przypadku pęknięcia sprężyny lub zerwania się linki nawojowej,
– Zapewniają wygodę w eksploatacji: automatyczne sterowanie z możliwością rozbudowy dostosowanej do potrzeb i wygody użytkownika, drzwi serwisowe umożliwiające wchodzenie i wychodzenie bez konieczności podnoszenia bramy,
– dostępne we wszystkich kolorach palety RAL,
– bramy segmentowe przemysłowe są produkowane na indywidualne zamówienie klienta prawie pod każdy wymiar w zakresie: szerokość 8000 mm i wysokość 6000 mm co pozwala na realizacje nietypowych projektów architektonicznych. Bramy segmentowe przemysłowe spełniają rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa UE, są zgodne z normami stosowanymi przy oznaczeniu znakiem CE.

Bezpieczeństwo

W naszych bramach w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania bramy standardowo montujemy zabezpieczenie przed skutkami zerwania sprężyn. W przypadku uszkodzenia sprężyn brama nie opada w światło otworu, eliminując tym samym ryzyko przytrzaśnięcia.

1. Aby otwieranie i zamykanie bramy nie wymagało większego wysiłku są one wyposażone w sprężyny skrętne. Dzięki nim użytkownik ma wrażenie że skrzydło bramy zbudowane z solidnych segmentów jest lekkie. Sprężyny w naszych bramach odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością 25000 cykli.
2. W naszych bramach w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania bramy standardowo montujemy zabezpieczenie przed skutkami zerwania sprężyn. W przypadku uszkodzenia sprężyn brama nie opada w światło otworu, eliminując tym samym ryzyko przytrzaśnięcia.
3. Zabezpieczenie w przypadku zerwania linki – w momencie zerwania linki brama nie opada w światło otworu, eliminując tym samym ryzyko przytrzaśnięcia.
4. Listwa krawędziowa – stosowana w bramach segmentowych przemysłowych z napędem elektrycznym – jest bardzo dobrą formą zabezpieczenia przed zgnieceniem. Dzięki listwie krawędziowej brama trafiając na przeszkodę automatycznie zatrzymuje się, a następnie otwiera.
5.Fotokomórki – stosowane w bramach z automatyką zabezpieczają przed zgnieceniem. Jeżeli na linii fotokomórek pojawi się jakakolwiek przeszkoda brama nie zamknie się.
6.Standardowym zabezpieczeniem w bramach segmentowych przemysłowych jest rygiel wewnętrzny, który skutecznie umożliwia podniesienie z zewnątrz zamkniętej bramy.
7.W bramie podnoszonej automatycznie w wypadku braku prądu istnieje możliwość awaryjnego otwarcia bramy za pomocą łańcucha.

Trwałość

Duża wytrzymałość (25000 cykli) sprężyn skrętnych równoważących cieżar bramy zapewnia wysoki komfort obsługi.

1. Prowadnice stalowe ocynkowane ogniowo zapewniają doskonałą ochronę przed korozją.
2. Duża wytrzymałość (25000 cykli) sprężyn skrętnych równoważących cieżar bramy zapewnia wysoki komfort obsługi.
3. Zastosowane w naszych bramach panele renomowanych europejskich producentów (Kingspan, ThyssenKrupp) zapewniają trwałość na długie lata.
4. Zastosowanie sprawdzonych podzespołów do bram powoduje że użytkownicy cieszą się bezawaryjną i długotrwałą praca bramy, a dla firmy jest to zmniejszenie kosztów napraw w ramach gwarancji.

Oszczędność miejsca i energii

1. Panel bramowy.Grubość panela wynosi 40 mm. Wypełniony jest przyjazną środowisku, bezfreonową pianką poliuretanową posiadającą niską przenikalność cieplną. Wysoka jakość paneli bramowych
zapewnia trwałość w użytkowaniu na długie lata.
2. Szczelność na całym obwodzie bramy.Trwałe, elastyczne uszczelki zapewniają szczelność na całym obwodzie bramy oraz są odporne
na działanie warunków pogodowych.
3. Szczelność pomiędzy panelami.Dodatkową szczelność w przypadku zamknięcia bramy zapewniają uszczelki pomiędzy panelami bramowymi.
4. Oszczędność miejsca.Bramy segmentowe podnoszą się pionowo do góry pod sufit zapewniając maksymalne wykorzystanie powierzchni w i przed garażem.

Kolorystyka

Bramy segmentowe przemyslowe mogą być malowane za dopłatą na dowolny kolor z palety RAL. Poniżej standardowe kolory.

Dostępne przetłoczenia

Automatyka

W bramach przemysłowych stosujemy napędy przemysłowe GFA wraz z akcesoriami.

Elektromat SE
Typ napędu Totmann Automatik Automatik S
SE 5 SE 9 SE 14 SE 5 SE 9 SE 14 SE 5 SE 9 SE 14
≤ 16m2 ≤ 26m2 > 26m2 ≤ 16m2 ≤ 26m2 > 26m2 ≤ 16m2 ≤ 26m2 > 26m2
Wyposażenie Wyłącznik krańcowy mechaniczny dostępny z poziomu napędu.
Zasilanie 3×400 [V].
Przełącznik trójfunkcyjny: góra(z podtrzymaniem impulsu), stop, dół(bez podtrzymania impulsu).
Centrala sterująca WS-900.Brak możliwości rozbudowy.
Wyłącznik krańcowy elektroniczny dostępny z poziomu operatora.
Zasilanie 3×400 [V].
Centrala sterująca TS-970: góra,stop, dół (z podtrzymaniem impulsu).
Czujniki krawędziowej listwy bezpieczeństwa.
Możliwość rozbudowy.
Wyłącznik krańcowy elektroniczny dostępny z poziomu operatora.
Zasilanie 3×400 [V].
Centrala sterująca TS-981: góra, stop,dół (z podtrzymaniem impulsu).
Czujniki krawędziowej listwy bezpieczeństwa.
Możliwość sterownia sygnalizacją świetlną.
Możliwość rozbudowy.
Elektromat SE
Typ napędu Totmann 230 Automatik 230
SE 5 SE 5
≤ 12m2 ≤ 12m2
Wyposażenie Wyłącznik krańcowy mechaniczny dostępny z poziomu napędu.
Zasilanie 1×230 [V].Przełącznik trój funkcyjny:góra (z podtrzymaniem impulsu), stop, dół (bez podtrzymania impulsu).
Brak możliwości rozbudowy.
Zintegrowana centrala sterująca.
Wyłącznik krańcowy mechaniczny dostępny z poziomu napędu.

Zasilanie 1×230 [V].

Centrala sterująca T-720: góra, stop, dół (z podtrzymaniem impulsu).Możliwość rozbudowy.Czujniki krawędziowej listwy bezpieczeństwa.

Zapytaj o produkt

Jesteś zainteresowany lub masz pytania dotyczące tego produktu ? Zadzwoń lub wyślij prośbę o wycenę.
Bartłomiej Durda – (+48) 696 148 500
mail: b.durda@sigma.sanok.pl
Możesz także zostawić swój numer telefonu – Oddzwonimy.

Strefa autoryzowana

Zapraszamy do naszej strefy klienta. Niektóre produkty możesz wycenić sam, lub wysłać prośbę o wycenę już skonfigurowanego produktu.

[acf field="dynamic"]