Sunbreaker

Sunbreaker

Sunbreaker – inaczej zwany łamaczem światła lub światłochronem to zewnętrzny system ochrony przed słońcem. Oprócz funkcji ochrony często spełniają rolę elementu architektury budynku. Tą możliwość daje dostępność piór w dowolnym kolorze z palety RAL. Najczęściej łamacze światła wykonywane są z aluminium tłoczonego lub giętego. Subreakery w przeważającej ilości wykonuje się jako osłony elewacyjne nieruchome. Mogą być montowane w poziomie w postaci daszków lub osłon dachowych, pionie i pod skosem.

Łamacze światła stosuje się także jako osłony maskujące i jednocześnie blokujące hałas urządzeń i agregatów na dachach budynków, jako osłony wentylacyjne i maskownice wlotów i wyrzutów powietrza. Zazwyczaj montaż elementów konstrukcyjnych odbywa się przed ociepleniem budynku a same uchwyty i lamele montowane są przy końcu prac elewacyjnych.

Typ C – osłony przypominające literę C, o różnej szerokości, wykonane z blachy giętej lub z aluminium ekstrudowanego. Stosowane dość powszednie z racji ekonomicznych. W zależności od zastosowanych uchwytów lamele pochylone są pod kątem 30 lub 45 stopni. Typ C stosuje się w zasadzie we wszystkich rozwiązaniach (fasady, dachy, daszki nad oknami, drzwi). Typ nieruchomy.

Typ Z – osłony techniczne przypominające literę Z, o różnej szerokości, głębokości i wysokości. Wykonane z aluminium ekstrudowanego. Stosowane dość powszednie z powodu dużej ilości zastosowań. Typ Z stosuje się w zasadzie we wszystkich rozwiązaniach (fasady, otwory niezabudowane, dachy, daszki nad oknami, drzwi). Z racji bardzo dużej ilości kształtów i wymiarów stosuje się je jako osłony elewacyjne o różnym procentowo przepływie powietrza. Typ nieruchomy.

Typ F – osłony wielkogabarytowe, przypominające w przekroju elipsę, skrzydło samolotu, zwane często airfoilami, żytetkami. Najczęstsza i najefektowniejsza osłona stosowana na fasadach. Instalowana w poziomie i w pionie. Jedyna w zasadzie osłona z łamaczy światła z opcją poruszania obrotu manualnego lub za pomocą silnika elektrycznego. Bardzo bogata gama szerokości lameli od 100 do 400mm. Szerokość podparcia lamel za pomocą uchwytów nawet do 3m.

Okiennice – osłony stałe lub przesuwne wykonane na bazie profili łamaczy światła. Są to solidne ramy wykonane z profili tłoczonych wypełnione lamelami. Zastosowane lamele: typ C, Z, F, drewno, trapez. Możliwość skompletowania wózków i prowadnic góra/dół w układzie przesuwnym.

Żaluzje wielkowymiarowe montowane na fasadach budynków stanowią elegancki element obiektu.

Zapytaj o produkt

Jesteś zainteresowany lub masz pytania dotyczące tego produktu ? Zadzwoń lub wyślij prośbę o wycenę.
Łukasz Łuczycki – (+48) 662 926 662
mail: l.luczycki@sigma.sanok.pl
Możesz także zostawić swój numer telefonu – Oddzwonimy.

Strefa autoryzowana

Zapraszamy do naszej strefy klienta. Niektóre produkty możesz wycenić sam, lub wysłać prośbę o wycenę już skonfigurowanego produktu.

[acf field="dynamic"]